Metropolis FRPG - DC Univerzumon alapuló FRPG
Üdvözlünk Metropolisban! Ha most jársz itt először kérjük olvasd el oldalunk megújultSzabályzatát vagy regisztrálj, hogy betekintést nyerhess a város nyüzsgő életébe, a hősök és a legnagyobb gonosztevők Világába! Reméljük, hogy hamarosan játékosaink között tudhatunk Téged is megújult oldalunkon, ahol most már korlátlanul válogathatsz a DC Univerzum hősei, gonosztevői között és bemutathatod az életüket a Te nézőpontodból Smile!

FIGYELEM: Most DC Univerzumos karakter indításakor "ajándékot" adunk Smile! Eldöntheted, hogy értékes eszközökre beváltható pontokat szeretnél kapni, vagy felruháznád a karakteredet egy plusz képességgel!

Join the forum, it's quick and easy

Metropolis FRPG - DC Univerzumon alapuló FRPG
Üdvözlünk Metropolisban! Ha most jársz itt először kérjük olvasd el oldalunk megújultSzabályzatát vagy regisztrálj, hogy betekintést nyerhess a város nyüzsgő életébe, a hősök és a legnagyobb gonosztevők Világába! Reméljük, hogy hamarosan játékosaink között tudhatunk Téged is megújult oldalunkon, ahol most már korlátlanul válogathatsz a DC Univerzum hősei, gonosztevői között és bemutathatod az életüket a Te nézőpontodból Smile!

FIGYELEM: Most DC Univerzumos karakter indításakor "ajándékot" adunk Smile! Eldöntheted, hogy értékes eszközökre beváltható pontokat szeretnél kapni, vagy felruháznád a karakteredet egy plusz képességgel!
Metropolis FRPG - DC Univerzumon alapuló FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A Fehér Orrszarvú

2 posters

Go down

A Fehér Orrszarvú Empty A Fehér Orrszarvú

Témanyitás by BiancoRhino 2016-12-20, 21:14

Elterjedt név: A Fehér Orrszarvú ( Eredeti név: Ismeretlen)
Becézett forma, köznapi utalás: A Kofa
Szül. Hely, Idő: 1981.01.12. Isaac napja 
Nem: Férfi
Faj: Ember
Foglalkozás: Renegát konspirátor, Kereskedő
Világnézet: Kaotista informacionista (semleges rossz)
Megjelenés: Barna, rövid haj, néhol fehér csíkokkal tarkítva, a korai öregedés első jele. Arca egyenes, homloka enyhén ráncos. Magas, 2 méteres férfi, rendezett borostával és állandóan fürkésző, okos szemekkel, amikbe belenézve az embernek olyan érzése támad, mintha minden csak felszínes hazugság lenne. Magas, vaskos testét lassan mozgatja, de ez csak megtévesztés, a hosszú, szürke kaftánja alatt egy végletekig kidolgozott test lapul, amit pillanatok alatt be tud izzítani. Szájában ,,Black And Mild" szivarka , az év nagy részében.

Kellékei: 
- Gerald: Egy ezüstfejű sétapálca, ami egy fehér orrszarvút ábrázol, a fejen ujjlenyomat olvasó. Ez az eszköz az agyába ültetett ,,Mindig Éber" rendszerhez van csatlakoztatva. Ha az ujjlenyomatával aktiválja a kis készüléket, a világ összes kamerájára, vagy elektronikai rendszerére rá tud csatlakozni egy ideid. 

- A fekete lista: A ,,Mindig Éber" rendszerhez csatlakoztatott, folyamatosan bővülő adatbázis, ami a világ nagy, fontos, esetleg titokzatos embereinek gyenge pontjait, kihasználhatóságát, és teljes portfólióit tartalmazza.

- Mindig Éber: A Mindig Éber eredetileg a Lex Corp. központi, fél intelligens rendszere, amit zsarolások és némi pénz útján szerzett meg, majd fejlesztett tovább.

Jellem: Szerinte a világ irányíthatatlan katyvasz, és aki először minden információ birtokába kerül, az fog uralkodni mindenen, a kövektől a metahumánokig. Kényszeresen gyűjti a kihaló állatok utolsó példányait, a nagyon ritka régiségeket és a nem evilági ritkaságokat, s ezért bármire képes. Az erőszakosság nem feltétlen kenyere, a manipuláció és a gyengeségek kihasználásaélteti.

Képességei:
- A ,,Mindig Éber"-nek hála mindent lát, mindent tud, ha az adott információ nincs tökéletesen védve
- Képzett ornitológus és archeológus
- Képzett kardforgató

Előtörténet:
 
Kambodzsa, 90-es évek közepe. Idióta, túl színes maszlag ruhák, a rádióból pedig valami egy slágeres banda szól. Hírek.
Zavarják az adást, recseg a hang, a polgárháború felesleges következménye.
Nekem pedig tökéletes alkalom kipróbálni magam.
Koncentrálok. Érzem, ahogy az erek kidagadnak a homlokomon, furcsa érzés. 
Vérzik a fülem, érzem, ahogy egy apró csíkban folyik le a nyakamon.
Hirtelen éles fájdalom a fejemben, A Mindent Látó kinyomja a homlokomon a bőrt és összeesek. 
Nem igazán tudom, hogy mi történt, egy Thai- Öböl privát szobában ébredtem, mellettem átható alkoholszagú orvos utánzat, a kórlapomat vizsgálgatja. Ébredtél?- kérdi.
Persze, hogy felébredtem, te marha. Hülye kérdés. Felesleges kérdés.- gondolom magamba, és a férfi arcát nézve már majdnem kimondom ezeket a szavakat, mikor hirtelen a szemem előtt megjelenik egy régi fénykép digitalizált változata, egy email fiók, pár véletlenszerű biztonsági kamera felvétele, és az orvosunk, amint éppen a vénáját ütögeti, hogy előkészítse a terepet a fecskendőnek.
Az élménytől megszédülök, de megértem, mi történik: A ,, Minidg Éber" információt gyűjtött.
Ránézek az orvosra, furcsa arcot vág, láthatóan hülyének néz, elindul ki a kórteremből.
Utána szólok:
- A neved Rangsey, két gyereked van, szeptember 8. a születésnapod, eredeti foglalkozásod szabó és titokban lövöd magad, amire elmegy minden félretett pénzetek.

Megtorpan. Nem fordul felém, csak áll egy helyben. Mint egy marionett bábú.
Pont, mint egy marionett bábú. Hát rángatom.
- Most az lesz, amit én mondok. Értve? 
- Értve.- válaszolja.
Megszeretném kérdezni az alapvető kérdéseket, de a kérdés belső feltevésére a ,,Mindent Látó" aktiválódik és már küldi is az infókat- 12 év kómában, ma akarták kihúzni a dugót.
Látom magamat egy biztonsági kamerán keresztül, a bőröm nem látott napot évek óta.
A homlokomhoz kapok. Ott egy igencsak látható dudor jelzi, hogy a ,,Mindent Látó" működik.
Pont, mint egy furcsa orrszarvú.
- A kocsikulcsod és a ruhád, add ide!- parancsolok rá az orvosra, aki szó nélkül levetkőzik és ideadja mindenét- most pedig menj, és öld meg magad.
Ez az utolsó talán erős volt. Nincs az a házastársi félelem, ami miatt egy embert öngyilkosságra lehetne kényszeríteni.
Tévedtem. Rangsey az ablakhoz sétál, kinyitja azt, majd egy - ,,Sajnálom, Jiuth" - mondattal a halálba veti magát.
Na ez, jó móka.
Az első utam Metropolisba vezetett.
A pénz nem akadály, a munkaerő nem akadály. 
Információval kereskedek, és néha életekkel. Attól függ, melyikből van nagyobb profit. 
Az egész csak egy nagy játék, a játékpénz a lelkek, a börtön négyzetet ki lehet ugrani egy Monopoly kutyával.
Az emberek félnek tőlem, látom a szemükben. Ez tetszik. 
Nem szeretem az embereket, minél többet látok belőlük, annál inkább undorodom. Az állatok viszont szerények, bűntelenek, nem tehetnek jóformán semmiről. Szeretem az állatokat.
Azt hiszem, a legjobb barátom Gerald volt. Egy technikai expón ismerkedtünk meg. 
Csinált nekem egy sétabotot, amivel végre kontrollálhatom a ,,Mindent Látót". Geraldot szeretem.
Minden bűnével tisztában van, nem zsarolható, nem álszent, csak önmaga, Gerald. 
De Gerald már halott.
Ahogy te is, ha ennek a végére érsz.
Nyugodj meg, van pár bekezdés, gondold végig silány életed.
Az információ hatalom, még az önismeret is. 
Szeretem, ha valaki Jézussal próbál példálózni, hogy hogyan halt meg a bűneitekért.
Ti pedig kiraboltok egy bankot, pusztán azért, mert megcsaltátok a feleségeteket.
Az információ hatalom.
Pontosan tudom, hogy minek csúfolnak a hátam mögött-a Fehér Orrszarvú- de nem zavar, mert Gerald terjesztette el. Ez legyen a legkisebb bajom. Erősen gondolkodom, hogy kipróbálom a szoláriumot, de nincs rá időm és nem tudom, hogy a ,,Mindent Látó" hogyan reagálna a hőre.
A bekezdéseknek vége, haver.
Sajnálom.
Nem kéne mindenbe beleütnöd az orrod.
BiancoRhino
BiancoRhino
0. szint

Hozzászólások száma : 1
Hírnév : 0
Csatlakozott : 2016. Dec. 20.
Életkor : 43
Tartózkodási hely : Gotham City

Vissza az elejére Go down

A Fehér Orrszarvú Empty Re: A Fehér Orrszarvú

Témanyitás by Slade Wilson 2016-12-21, 08:35

Elutasítva. Ez nem előtörténet, hanem egy hosszú példa HSZ, bár jobban meggondolva utóbbi kategóriába sem lehetne nagyon sorolni. A karakter motivációi nem tiszták, igazából úgy semmi sem tiszta a karaktert illetően, és egy előtörténetnek pont ez lenne a célja. Leírni, hogy a karaktered miért vált azzá, aki ma. Ez csak azt írja le nekünk, hogy egy szadista, embergyűlölő elmebeteg, semmi mást nem.


Sorban:

- A neve nem lehet ismeretlen, még ha amnéziás is, akkor is le kell írnod mit csinált, még ha a karakter nem is emlékszik rá.
- Renegát konspirátor... ez az előtörténetében nincs megemlítve. Egyáltalán... van ilyen munkakör?
- Mindig Éber. A világ összes kamerájára ÉS elektronikai készülékére rácsatlakozni egy ideig? Csak egy ujjlenyomattól? Hogyan? Miért? Ki csinálna ilyen fegyvert? Biztos nem a LuthorCorp. Ez semmilyen formában sem engedélyezhető.
- Fekete Lista. Nem. Ilyen lista nem létezik a DC univerzumban, ha még is szeretnéd behozni, írd le hogyan keletkezett, de ne tedd ennyire könnyen hozzáférhetővé. És az rendkívül unfair lenne a többi játékossal szemben, hogy ha csak úgy mindenki gyenge pontját azonnal ki tudnád használni. Ez sem engedélyezhető.
- Képzett ornitológus, archeológus és kardforgató. Ki képezte, hogyan, és mikor? Ezeket le kell írnod.

Javítsd ezeket, és akkor ránézek még egyszer.
Slade Wilson
Slade Wilson
3. szint
3. szint

Hozzászólások száma : 150
Hírnév : 0
Csatlakozott : 2016. Dec. 14.

Karakterlap
Foglalkozás: Bérgyilkos
Alias: Deathstroke
Csoport:

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.